• Zápis dětí do MŠ

• 14. 4. 2021
            • Zdeněk Vlk

Vážení rodiče budoucích školkáčků,

zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2021/2022 se bude konat v době od 2. 5. do 16. 5. 2021. Dle nařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bude zápis probíhat v uvedeném termínu bez přítomnosti dětí.

Více informací naleznete na školním webu v rubrice O škole > Mateřská škola > Zápis dětí do MŠ.

• Rotujeme

• 13. 4. 2021
            • Eliška Kořenková

Prvňáčci a druháčci ve škole nebyli měsíc. Čtvrťáci se ve třídě naposled viděli před Vánoci. Někteří sami přiznali, že nevěřili, že se do školy budou tak těšit. I když si museli po dlouhé době trochu přivstat, stálo to za to.

Povídání nebralo konce, všichni se těšili, až si zase společně zahrají hry, čtvrťáci se konečně dočkali pololetního vysvědčení. Také malinko procvičovali to, co se už naučili.

Protože bylo krásné jarní počasí, všichni vyrazili aspoň na chvilku ven. Hned po obědě se někteří vydali na vycházku také s paní vychovatelkou v družině. Zkontrolovali studánku a natrhali si petrklíče. V lese postavili velký hotel. Momentálně se nikde v Česku v hotelu neubytujete, ale v tomto lesním hotelu si klidně můžete chvíli odpočinout u ohniště či na zahrádce.

Provoz školy je výrazně ovlivněn protiepidemickými opatřeními. Roušky a desinfekci už důvěrně známe. Z povinného testování jsme však byli všichni trochu nervózní. Děti ale i tuto novinku zvládly na výbornou. Hladký průběh zahájení rotační výuky je výsledkem výborné organizační i materiální podpory ze strany vedení školy a spolupráce všech zaměstnanců.

Děkujeme také dětem za odvahu a rodičům za pomoc. Přejme si, aby děti už nemusely tak dlouhou dobu strávit na distanční výuce a mohly se alespoň takto potkávat a učit se ve škole.

• Denní režim a stres

• 7. 4. 2021
            • Aneta Miklová

Minulý týden jsme si s dětmi na instagramu povídali o tématech „denní režim“ a „stres“.

Mohli jste se dozvědět, jak si uzpůsobit denní režim, aby Vám v něm bylo dobře. Rovněž jste se mohli dozvědět, že stres není jen negativní, ale také pozitivní a prospěšný pro život. Opět jste mohli hlasovat, udělat si kvíz či přispět dotazem, na které jsem odpovídala. Tento týden v tématu stres pokračujeme, jelikož jste si mnozí z vás o tématu přáli vědět víc. Tentokrát se každý den dozvíte několik příznaků, jak stres na sobě rozeznat. Přijďte mrknout ☺.

• Velikonoční výzdoba

• 2. 4. 2021
            • Petra Drábková

Letošní rok nám doba nepřála, abychom si společně užili jarní a velikonoční tvoření, což byla velká škoda. Protože jsme ale ve třídě moc šikovní a kreativní, tak jsme pomohli s výzdobou aspoň doma.

Přejeme tímto VŠEM krásné prožití svátků jara, zdraví a brzký návrat k normálu.

Vaši páťáci.

• Bezpečnost hravě

• 2. 4. 2021
            • Petra Drábková

Ve středu 31. března jsme prověřili naše vědomosti z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při únikové hře "Ztracení Šmoulové".

Touto formou se nám poučení o bezpečnosti líbilo, protože hra byla záživná. Po každém správném splnění úkolů jsme obdrželi čísla, ze kterých jsme na konci hry poskládali číselný kód a vrátili tak Šmouly zpět do jejich městečka.

Závěr? Šmoulové byli doma, my poučeni a paní učitelka spokojená, že vše fungovalo i on-line.